Węgiel
Kontakt z Nami


PELLET


Workowany w workach po 20 kg
W ofercie posiadamy pellet drzewny o poniższych parametrach:
 
wartość opałówa    18,5    MJ/kg
zawartość wilgoci    5,1    %
zawartość siarki    0,04    %
zawartość popiołu    0,9    %
 
Pelet produkowany jest z trocin czystego drewna i to bez dodawania jakichkolwiek ulepszaczy.  Do produkcji pelletów drzewnych wykorzystuje się surowiec odpadowy z tartaków, stolarni, zakładów drzewnych. Najłatwiejsze jest wykorzystanie czystych, suchych, trocin. Surowiec wykorzystywany do produkcji pelletów nie może zawierać żadnych zanieczyszczeń chemicznych lub mineralnych, takich jak piasek. Materiałem do produkcji pelletów może być każdy rodzaj drewna, pod warunkiem starannego dobrania matryc granulacyjnych. Wbrew potocznym skojarzeniom nieznacznie bardziej kaloryczne są pellety z drewna iglastego.
Powstały materiał ma wysoką wartość energetyczną (ok. 18.000 kJ/kg tj. ok. 4,96 kWh/kg) i spełnia rygorystyczne normy w zakresie wilgotności, zawartości popiołu oraz zawartości pierwiastków obcych. Istniejąca europejska norma w produkcji pelletu (DIN PLUS EN 14961-2) określa gęstość, wytrzymałość, popiół i zawartość pierwiastków obcych.

Większość kotłów na paliwa stałe i olejowe można przerobić na opalane pelletem. Jest to możliwe poprzez zastosowanie odpowiedniego rodzaju palnika. Oczywiście największą zaletą takiej modernizacji jest oszczędność pieniędzy oraz przyjazne środowisku pozyskiwanie ciepła. Dużym ułatwieniem podczas opalania pelletem jest czyszczenie kotła. Osad pozostały po pellecie przypomina pył i jest doskonałym nawozem dla roślin ogrodowych.

 
Pellet jest bardzo ekologicznym paliwem. Jego spalanie nie powoduje dodatkowej emisji CO2, ponieważ ilość dwutlenku węgla powstająca przy spalaniu jest równa tej, którą w procesie fotosyntezy pobierają rośliny posadzone na miejscu spalonych. Z uwagi na fakt, że pellet jest wytwarzany min. z odpadów drzewnych, jego produkcja przyczynia się do zmniejszenia problemu zagospodarowania odpadów i zużycia paliw kopalnych. Inną zaletą tego granulatu jest fakt, że popiół z niego uzyskany może być wykorzystywany jako nawóz.
Wszystkie asortymenty workujemy w workach 25 kg na życzenie klienta.Interesuje Ciebie PELLET lub inny produkt?
Zadzwoń 52 397 12 51 lub odwiedź Nas:

Chojnice, ul. Ludowa 28